Шукайте свою Музу

16 листопада вірні УГКЦ молитимуться за жертв Голодомору у новопридбаному храмі в Парижі

  • |
  • 2 листопадаа 2013

27 вересня українська Єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву у Санлісі поpуч з Абатством святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна. Про це повідомляє відділ інформації та зовнішніх зв’язків УКУ.

 

Саме у Санлісі в XI столітті мешкала донька Ярослава Мудрого.

 

„З листопада ця церква функціонуватиме як храм УГКЦ, при якій діятиме культурний центр Анни Ярославни, метою якого буде представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю”, – йдеться у повідомленні.

 

Згідно з інформацією, двері новопридбаного храму відкриються для усіх охочих 16 листопада. У цей день о 10:00 тут відслужать урочисту Архиєрейську Літургію, а 17 листопада українці зможуть взяти участь у поминальній Архиєрейській Літургії в Соборі Паризької Богоматері, щоб спільно помолитися за жертв Голодомору.

 

«Сьогодні великий день для української громади в Парижі, у Франції, в усій Европі, і, зрештою, для усіх українців, де б вони не були. Ми придбали церкву в Санлісі, королівському містечку, у якому мешкала Анна Ярославна, відома в світі як Анна Київська, королева Франції. Цим церковним і юридичним актом ми засвідчили, що джерела української християнської європейської традиції живі та життєдайні», – заявив владика Борис (Ґудзяк).

Він також зазначив, що церква буде носити ім’я страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни.

 

«Борис і Гліб представляють чесноту, яка нам сьогодні найбільше потрібна – любов і злагоду між братами, відмову від братовбивчої боротьби. Анна ж представляє високу культуру і європейськість та християнську духовність», – наголосив він.

 

За його словами, те, що підписання документів про купівлю цієї церкви відбулося тепер, є дуже символічним, адже саме зараз вся прогресивна українська і світова громадськість надіється на зближення України та Европейського союзу.

 

Церква була придбана за 203 тисячі евро на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.

 

За попередніми підрахунками на ремонт та облаштування потрібно 1,5 мільйона доларів США, адже церква вже майже століття не діяла як храм, а була в приватній власності.

За словами владики Бориса (Ґудзяка), ремонт розпочнеться наступного року.

 

«Церква є з тесаного каменю, в структурно дуже доброму стані. Вона має також великі підземелля, у яких є катакомби з римських часів. Будівлю буде розділено на дві частини – каплицю та культурний центр, метою останнього буде представити Україну в контексті европейської історії і культури. Це символічно, адже саме Анна Ярославна стала першою з України, яка була зафіксована в европейській історії», – наголосив єпископ.

 

Проектом передбачено, що у приміщенні церкви діятимуть виставки та відбуватимуться різноманітні культурні заходи.

 

Тиждень.ua