Шукайте свою Музу

Американку за дослідження Голодомору нагородили премією та запросили до Президента

  • |
  • 22 листопадаа 2017

Президент Петро Порошенко зустрівся із журналісткою та письменницею Енн Епелбаум (Ен Еплбаум – Anne Elizabeth Applebaum), авторкою книг-досліджень про ҐУЛАҐ та Голодомор в Україні.

Енн Епелбаум презентувала голові держави примірник своєї нової книги «Червоний голод. Війна Сталіна проти України».

«Я хочу подякувати за Вашу тверду і міцну позицію із захисту свободи і демократії у Східній Европі загалом, і в Україні зокрема», – сказав Петро Порошенко.

Енн Епелбаум – дуже відома журналістка, письменниця, історик, лавреат Пулітцерівської премії. Вона є редактором «The Economist» і членом видавничої ради «The Washington Post». Народилася в єврейській реформістській сім’ї у Вашинґтоні, вийшла заміж за польського політика й державного діяча Радослава Сікорського, у них є два сини — Александер і Тадеуш. Сповідує християнство, 2013 року прийняла польське громадянство.

Днями дослідниця презентувала в Києві перед публікою свою книгу про Голодомор в Україні.

Книга вийшла у жовтні й наразі лише англійською мовою, повідомляє Радіо Свобода.

«Книга пояснює совєцьку політику щодо України. Стає зрозумілим підґрунтя Голодомору і також те, що для Сталіна Україна була екзистенційною проблемою. Це не було те саме, як щодо інших республік, як Таджикистан чи Вірменія, це була особлива проблема для Сталіна. Він розумів, що несприйняття комунізму може вплинути на Москву, що практично сталося у 1918-му. Він боявся. Що я і хотіла передати в назві, що книга – більше, ніж про 1932 рік», – розповіла авторка.

За її словами, планують зробити переклад книги українською мовою, можливо, буде і російський варіант.

Книга Енн Еплбаум, що вийшла англійською мовою у Британії та США, стала приводом для додаткової уваги до історії України, зокрема, злочинів сталінського режиму.

Автор наполягає, що Голодомор – це акт геноциду.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще у низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Раніше Енн Еплбаум отримала престижну премію Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів.

За словами президента Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів, доктора Ігора Воєвідки, премія має грошовий еквівалент у розмірі $10 тис., але найважливіше – це визнання літераторів, журналістів, науковців і дослідників, що вони зробили значний внесок в українознавство.