Шукайте свою Музу

Авторка книжок про Гаррі Поттера допоможе українським сиротам

  • |
  • 30 Жовтня 2017

31 жовтня 2017 року в Житомирі буде підписано документ про наміри співпраці.

Благодійна фундація Джоан Роулінґ “Lumos” у Житомирській області в рамцях пілотного проекту реформуватиме інтернати, в яких живуть діти з неблагополучних сімей і сироти.

Про це йдеться в прес-релізі Національного офісу реформи деінституціалізації.

31 жовтня 2017 року в Житомирі представники британської фундації “Lumos” підпишуть Меморандум про співпрацю з Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою та Житомирською облдержадміністрацією.

Фундація всесвітньо відомої письменниці, авторки серії книжок про Гаррі Поттера Джоан Роулінґ надасть інтернатам Житомирщини технічну, експертну та методичну допомогу у реалізації пілотного проекту для сприяння припинення інституціалізації дітей. Тобто будуть реалізовані проекти, спрямовані на підтримку кризових сімей, щоб зменшити кількість відмов від дитини, та заходи з повернення дітей у родину.

До цього британська фундація працювала з Болгарією та Молдовою. Сьогодні в цих країнах уже майже повністю зникли інтернати. Тепер “Lumos” планує допомагати Україні з реформою деінституціалізації, яка розпочалась влітку цього року.

Координуватиме пілотний проект у Житомирській області Національний офіс з реформи деінституціалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини, створений за підтримки канадського проекту “EDGE”.

Напередодні, 9 серпня, Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її першого етапу.

За даними Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, в українських інтернатах зараз перебуває 1,5% дітей країни. Згідно з Національною стратегією, вже у 2026 році дітей в цих закладах має бути менше за 0,5%. А ті, що з різних причин усе ж залишатимуться в інституціях, а не в сім’ях, мешкатимуть в умовинах, максимально наближених до сімейних — до 15 осіб в одному закладі.