Шукайте свою Музу

Фестиваль «Jazz Bez» нагадає, що Польща провадила аґресивну політику щодо українців

  • |
  • 12 листопадаа 2013

Українсько-польський джазовий фестиваль «Jazz Bez» відбудеться у селі Новиця, де народився один з найвидатніших українських поетів Богдан-Ігор Антонич.

Концерти 24-26 листопада в Новиці будуть символічним вступом до фестивалю, який відбудеться 4-15 грудня у Львові, Києві, Харкові, Рівному, Тернополі, Луцьку, Мостиськах, Люблині, Саноку та Глівіце.

Тепер це лемківське село розташоване на території Малопольського воєводства Польщі. Тут постійно вирує культурне життя, влаштовуються пленери, варштати, театральні та музичні фестивалі, на які приїжджає мистецька боґема з усієї Польщі. Останніми роками до акцій у Новиці долучається все більше українських миcтців, а із 2009 року тут відбуваються концерти фестивалю «Jazz Bez».

Цього року у сільському будинку культури Новиці в оточенні мистців, журналістів та селян виступить японська формація «JIKU55», відомий польський проект «GRAAL» змішуватиме джаз із балканськими ритмами, молоді артисти робитимуть експерименти з відео та звуками, а еспанський художник з Берліна влаштує перфоманс.

«Запрошуємо всіх українців, у яких є можливість, приїхати 24-27 листопада до Новиці, відчути свободу джазу, пройтися рідною (етнічно українською. – Ред.) землею поета і побути серед краси, у якій він виріс. На нашу думку, це не найгірший спосіб вшанувати поета, аніж відвідини ювілейних вечорів чи відкривання меморіальних таблиць. Вітаймо життя так, щоб Антоничу було за нас радісно», –  апелюють організатори фестивалю до українців.