Шукайте свою Музу

Канн побачив “Олену”

  • |
  • 26 Травня 2013

У конкурсній програмі Каннського фестивалю показали романтичний фільм про українців. Фільм отримав назву “Олена”.

Як інформує ТСН, головну роль у ньому зіграла 23-річна українка Оксана Терефенко. Дівчина народилася в Польщі в родині переселенців-лемків. В Україні побувала вперше лише цього року.

А от режисер стрічки про українців громадянка Польщі Ельжбета Беньковська ніколи в України не була. Каже, що знімати про сусідів вирішила, бо чула багато кумедних історій про українців від друзів.

“Українці часто подорожують і ще частіше потрапляють в халепи. З иншого боку, це історія двох закоханих, не заробітчан. Що я знаю про Украіну? Ім’я президента? Не Ющенко, точно. Хто такий Шевченко? Футбольний гравець”, – поділилася знаннями про Україну режисер фільму.

Европейські ж глядачі кажуть, що на походження героїв мало звернули увагу. Їх більше цікавила їхня історія кохання. Хоча дехто таки звернув увагу, що у фільми йдеться саме про українців.

“Як на мене, фільм не дуже чесний, десь перетягнуто. Про Україну я знаю багато, бо пишу на тему економік Східної Европи. Що вас цікавить? Територіальний устрій? Економічна складова?” – каже Чжан Цюрей з Китаю, який переглянув фільм.

“Ми знаємо, що Україна багата на красивих дівчат, багато наших хлопців їдуть до вас за дружинами. А ще через вас простіше потрапити до Західної Европи. Ну, ще Україна – багата велика країна”, – поділився знаннями Фархаді Мющваді з Ірану.