Шукайте свою Музу

Молодих режисерів ставлять “на облік”

  • |
  • 3 Червня 2013

З 1 до 22 червня у Києві проходить театральний фестиваль, що репрезентує молоде покоління української режисури.

Фестиваль був започаткований у минулому році Національним центром театрального мистецтва імени Леся Курбаса з нагоди 125-літнього ювілею його патрона і відбувся у знаковому для театральної культури м. Біла Церква.

Нині фестиваль молодої режисури переїхав до Києва і розгорнувся на чотирьох сценічних майданчиках міста. Форум організований силами Центру Курбаса, Молодого театру, Театру драми і комедії та Нового українського театру. Один із минулорічних лауреатів фестивалю, режисер Тамара Трунова вважає: «Організатори – група небайдужих людей – немов ставлять наc, молодих режисерів, на облік, спостерігають за нашими змінами. Сьогодні це особливо важливо – небайдужість!».

Основна мета фестивалю – привернути увагу глядачів до робіт нового покоління режисерів, які з року в рік активніше впливають на театральний ландшафт країни. Також форум надає можливість керівникам театрів та арт-критикам познайомитися із найбільш успішними виставами, налагодити діалог із їхніми авторами для подальшої співпраці. Уже перший фестиваль засвідчив свою необхідність і заразом продемонстрував неабияку ефективність. До прикладу, режисеру Стасу Жиркову саме участь у фестивалі допомогла розширити коло знайомств і протягом року здійснити три постанови на престижних столичних сценах.

У цьогорічному фестивалі візьмуть участь 11 вистав постановників віком до 35 років із Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Макіївки та Одеси. Вистави були відібрані з-поміж 30 заявок, що надійшли на адресу оргкомітету. Також до програми фестивалю включені прем’єри вистав студентів-режисерів, учнів Едуарда Митницького та Дмитра Богомазова у КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Прес-конференція з нагоди ІІ Фестивалю молодої української режисури ім. Леся Курбаса відбудеться 4 червня о 16.00 у приміщенні Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23-В). Із журналістами зустрінеться оргкомітет фестивалю: директор Центру Курбаса Ганна Веселовська, художній керівник Молодого театру Андрій Білоус та оглядач газети «Дзеркало тижня» Олег Вергелис, а також молодий режисер Олена Самойленко. Після прес-конференції запрошуємо на вернісаж художньої виставки, підготованої спеціально до фестивалю, та перегляд вистави-учасниці «Вій. Докудрама» (Харківський авторський театр «Катєлок»).