Шукайте свою Музу

Мовчан вважає Стуса сатаністом

  • |
  • 11 листопадаа 2013

8 листопада 2013 р. в м. Києві відбулось громадське обговорення проекту тематико-експозиційного плану Національного музею Тараса Шевченка. До дискусії долучилися громадські діячі, науковці, народні депутати України, представники комітету ВРУ з питань культури і духовности.

Під час обговорення, інформує “Музейний простір”, одним з емоційних виступів відзначився Павло Мовчан, український громадський діяч, журналіст і політик, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка :

– Що нас може очікувати? Те, що ми мали в Каневі! Коли зовсім недавно відбулось виїзне засідання колеґії Міністерства культури, я вперше наважився пройти по тих залах, які мене лякали. Я подивився і вжахнувся: куди вгатили гроші? Зробили вокзал, повісили банери, і колиску над головами, яка висить учора сплетена (не знаю, на якому базарі Скорик її купила), але 400 тис на те, щоб цвяхи розбили пішло. Хочу сказати вам, пане Дмитре (Дмитро Стус. – керівник Національного музею Тараса Шевченка), що Ваші індульґенції закінчилися. Одеса показала, і сьогодні видно, що по руках вас будуть бити довго! Що вас очікує? Якщо ви не прислухаєтесь, і не створите ради, громадської, яку колись очолював Микола Григорович [Жулинський], директор Інституту літератури, в якому ви працювали, з яким ви не консультуєтесь. І ви як голова «Русскоязычных писателей Украины» вважаєте, що російська мова для Шевченка це природнє?!! Що ви робите? Шевченко сьогодні – це протидія всьому сатанинству. Тому ви належите до тієї плеяди сатанистів, які руйнують святая святих. Спроби зруйнувати музей Шевченка були ще 10 років тому, але ми зупинили те безчинство. Але я вам скажу, що є досить багато нерусскоязичних українців, а справжніх, які знайшли час, можливість і прийшли сюди і ми вас зупинимо. Ви повинні відповідати двом прізвищам, прізвищу Шевченка і Стуса. Але не так, як ви вважаєте за доцільне… Дослухайтесь інших!