Шукайте свою Музу

Небезпечний рецидивіст вірив у Бога

  • |
  • 16 Вересня 2017

Сьогодні, 16 вересня, виповнилося б 70 років борцю за незалежну Україну Валерію Марченку.

Валерій Марченко активно займався правозахисною діяльністю. Він рішуче виступив у статті «Київський діалог» проти інструкції Міністерства освіти УРСР «Про посилення вивчення російської мови у школах України», яку назвав «найсвіжішим Валуєвським указом», нагадує державний діяч та історик Ігор Шаров на своїй сторінці у Facebook.

Режим удруге кинув за ґрати дисидента, коли він уже був важко хворий.

На суді в останньому слові він, «особливо небезпечний рецидивіст», сказав, що «вірить у Бога та в добре начало в людях», що «завжди намагався робити людям добро».

«У своїй книжці «Від мрії – до дії!» (Київ, «АртЕкономі», 2016), – пише Ігор Шаров, – я нагадую про те, що 1991-го року комуністи з групи 239+1 підтримали Акт проголошення незалежності України. Ми начебто одержали вільну країну безболісно. І потім її не цінували належним чином. Брак уваги до постатей, які вели боротьбу за Україну, кульгаве патріотичне виховання в школі, байдужість на всіх рівнях до інтересів держави дали дуже неґативні результати».

До речі, за походженням Валерій Марченко є напівросіянином. Від народження хлопець отримав прізвище свого батька — Умрилов. Батьки в подальшому розлучилися. Матір у другому шлюбі носила вже прізвище свого нового чоловіка — Смужаниця. В дорослому віці (в 25 років) Валерій змінив своє прізвище і взяв прізвище діда (дівоче прізвище матері).

MuzaUA