Шукайте свою Музу

Нідерландці не поспішають повертати “скитське золото” до України

  • |
  • 17 Січня 2017

Кримські музеї подають апеляцію на рішення окружного суду Амстердама про приналежність колекції “скитського золота” Україні.

Про це повідомила у Фейсбуці перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Отже, новина з Амстердама. Наші захисники отримали звістку від судового пристава щодо наміру кримських музеїв подавати на апеляцію. Процедурно вони (музеї) мають кілька тижнів аби “висловити” всі свої “фе” щодо рішення першого суду”, – повідомила Джапарова.

За її словами, під час оскарження рішення окружного суду артефакти залишатимуться в сховищах музею Аларда Пірсона.

“Цікаво, що вигадає захист окупаційної влади на наступному судовому засіданні? Бо вдавати патріотів України представникам музеїв вдруге не комільфо”, – написала Джапарова, поточнивши, що деталі будуть трохи пізніше.

Український письменник Костянтин Коверзнєв у коментарі “Рупору” обурився пасивністю Мінінформполітики: “В якому юридичному статусі перебувають кримські музеї, які оскаржують рішення голландського суду? Їхній статус не визнаний ніким у світі. Це могло б стати причиною того, що взагалі жодних апеляцій апріорі подати було б не можна. Чому це питання не було висвітлено нашими відомствами в Нідерландах – для мене загадка”.

Як відомо, окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення, що експонати виставки “Крим: скарби і таємниці Чорного моря” будуть повернені Україні, а не кримським музеям.