Шукайте свою Музу

Перший арт-фестиваль об’єднується навколо Чорнобиля

  • |
  • 29 Серпня 2017

З 30 серпня до 1 вересня у місті Славутичі, що на Київщині, відбудеться перший фестиваль «CHERNOBYLING», повідомили організатори фестивалю.

“Перший арт-фестиваль «CHERNOBYLING» хоче згуртувати людей, небайдужих до історії зони відчуження, а також об’єднати світову спільноту у дослідженні теми Чорнобиля і його історії. За допомогою музики, мистецтва та різних форм активности фестиваль розповість про катастрофу і водночас дасть можливість глянути на неї з иншого боку”, – розповіли організатори.

Трьома основними напрямками фестивалю стануть геокешинґ – туристична гра із застосуванням супутникових навіґаційних систем; урбекс – індустріальний туризм, відвідання, дослідження і вивчення покинутих будівель і міст; а також різні види мистецтва – фото, музика.

За три дні фестивалю його відвідувачі зможуть послухати лекції учасників ліквідації і свідків аварії на ЧАЕС, поїхати на унікальну екскурсію найцікавішими місцями зони відчуження, міста Прип’ять.

Організатори – Славутицька міська рада, Асоціація туроператорів у Чорнобилі, Національний музей Чорнобиля в Києві, запросили з-за кордону та з України відомих вуличних художників (NeSpoon, Польща), фотографів (Тьєррі Ванхуйссе, Бельгія), геокешерів (Маріан Хекско, Чехія), дослідників урбаністичних та індустріальних об’єктів (Влад Вознюк, Україна).

Окрім українських гуртів «НАСТ», «…Та инші», у фестивалі візьмуть участь популярні гурти зі Словаччини (SIGNATURE), Чехії (MAAGA A ZDORP), Польщі (CINAMON).

Усі кошти від фестивалю будуть передані на допомогу самоселам – жителям Чорнобильської зони, які попри всі заборони, повернулися до своїх домівок.

Нагадуємо, що 26 квітня 1986 року о 1:24 на Чорнобильській АЕС стався вибух.