Шукайте свою Музу

Побутує думка, що в іконі нема нічого нового…

  • |
  • 23 Грудня 2013

24 грудня в Київському Національному університеті імени Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60) відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). Виставка має назву «Возвеселімося всі разом нині» і присвячена Різдву та иншим зимовим святам.

 

На виставці представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать близько 30 ікон. В експозиції наявні образи Різдва, святителя Миколая, святої Катерини, святителя Спиридона та инших святих, пам’ять яких відзначаємо взимку.

 

Шукаючи нові засоби виразности, іконописці майстерні «Небо на землі» прагнуть дотримуватися старовинних технологій – використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та піґментів власноруч.

 

Сьогодні майстри-іконописці бачать своїм завданням пошук нової іконописної традиції у створенні сучасної творчої ікони. Як Народжений Христос є живим і актуальним для кожного покоління, так і ікона не може бути однаковою протягом тисячі років. «Побутує думка, що в іконі нема нічого нового, вона тільки повторює існуючі зразки, – каже куратор виставки Марія Павелко. – Але насправді в іконописі ще далеко не все було висловлене. Можна шукати і сьогодні! Канон не обмежує, а навпаки – надихає на пошук, на нові звершення в ім’я Христове».

 

Організатор проекту Олексій Доля наголошує на важливості проведення виставки сучасного іконопису для молоді. Споглядання ікони спонукає до самозаглиблення, пошуку відповідей на одвічні запитання: «Хто я?», «для чого живу?». Таким чином відбувається робота над собою в пошуку своєї ідентичности, яка усвідомлюється завдяки зверненню до духовної сторони нашого єства. Молодим людям творити майбутнє, тому діалог з самим собою, пошук орієнтації в системі цінностей є важливими факторами у формуванні ґенерацій, спроможних зробити це майбутнє світлим.

 

Під час відкриття виступить фольклорний колектив Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Виставка триватиме до 31січня.

 

Організатор проекту: Олексій Доля, катедра фольклористики та Центр фольклору та етнографії інституту філології Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.