Шукайте свою Музу

Прем’єра українського фільму спричинить світовий флеш-моб

  • |
  • 9 листопадаа 2013

Завтра, 10 листопада, в київському Домі кіно відбудеться світова флешмоб-прем’єра документального фільму «Я – мобер» режисерів О. Дем’яненко та Д. Томашпольського («Гаґарін Медіа» на замовлення Державного аґентства України з питань кіно, 2013 рік).

Одночасний показ фільму відбудеться в Києві, Мілані, Парижі, Турині, Цюріху, Сеулі та ще 12 містах світу з проведенням акції моберів.

Початок о 17 годині.

Фільм був створений на замовлення Держкіно і профінансований державою. Стрічка присвячена руху, що довго існує в европейському просторі і в Україні, але ця тема мало відома українцям.

За словами Олени Дем’яненко, “Я – мобер” створений в новому жанрі – документальної комедії, він легкий за формою і для сприйняття, “але в ньому є багато різних смислів”. “Для фільму українські мобери ініціювали і провели европейський флеш-моб, який потім переріс у флеш-моб світовий. Завдяки тому, що ми бачили нашу молодь і европейську в аналогічних ситуаціях, нам було цікаво зрозуміти місце України в Европі. Драматургія фільму, його повороти будувались на дуже несподіваних реакціях, несподіваних відкриттях”, – розповіла режисер.

А Дмитро Томашпольський додав, що хоч жанр стрічки легкий і веселий, проте режисери дуже серйозно поставилися до цієї роботи. “Ми хотіли розглянути особливості українського флеш-моба в контексті европейському і світовому – наскільки ми такі, як вони; а вони – такі, як ми. В чому різниця – в плані почуття гумору, адже флеш-моб – це карнавальна акція. І дуже важливо було переконатися, що ми абсолютно такі, як европейці. Більше того – що ми здатні довести справу до кінця. Наші мобери змогли завести весь світ – понад 30 країн – на свій власний неординарний сценарій. Ми дуже часто говоримо про те, які ми нещасні і убогі, а молоде покоління здатне довести, що якщо захоче, воно зробить і доведе справу до кінця. Це і є головна ідея фільму”, – підкреслив Томашпольський.

Як зазначалося, прем’єри фільму відбудуться у Парижі, Цюріхі, Мілані, Туріні, Мюнхені, Лозанні, Лондоні, Сеулі, Нью-Йорку, Женеві, Анкарі, Сан-Паулу та Львові, і скрізь їх супроводжуватимуть флеш-моби. Зокрема, у Женеві мобери зберуться у великому маґазині, де продають телевізори. Учасники акції планують зібратися там і на всіх екранах дивитися “Я – мобер”.