Шукайте свою Музу

Про непублічне життя Ольги Кобилянської…

  • |
  • 20 листопадаа 2013

Цього року святкують 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської. Для неї питання української ідентичности стояло особливо гостро, незважаючи на те що коріння її було й у польській, і у німецькій культурі (її мати напівполька, напівнімкеня). Письменниця багато зробила для того, щоб українську літературу і не тільки свої твори, а й твори своїх колеґ, молодих письменників, з якими вона спілкувалася і підтримувала стосунки, просувати в Европу. Усі ці тонкощі й аспекти, а також не публічні і навіть романтичні історії відкрила глядачам студія «Віател» у своєму фільмі Valse Brillante (із циклу серіалу «Гра долі»), з яким вони вирушили у тур Україною.

Вчора, 19 листопада, показ стрічки відбувся й у Чернівецькому національному університеті імени Юрія Федьковича.

— Наш серіал «Гра долі», ніколи спеціально до ювілею фільмів не знімав, — розповідає виконавчий продюсер стрічки Галина Криворчук. — Насправді стрічку про Ольгу Кобилянську ми задумали ще років вісім назад, і дуже довго не могли до неї підійти — не був готовий сценарій, не вистачало коштів або внутрішнього надхнення. Нарешті, коли минулого року вже все було готове, з’ясувалося, що встигаємо якраз до ювілейної дати. Це історія приватного життя героїні, але коли розповідаєш про непублічне, то неможливо уникнути і стану культури, і політичного стану, і стану спілкування, українства у цьому приватному житті. Майже всі картини, які ми знімаємо, намагаємося показувати там, де їх фільмували. А географія наших зйомок практично охоплює всю Україну. Оскільки Ольга Кобилянська майже все своє свідоме життя прожила в Чернівцях, то оминути Чернівецький університет було б неправильно.

Нагадаємо, що кияни вже мали можливість побачити цей фільм у квітні цього року. У грудні Valse Brillante також покажуть у Національній академії державної прикордонної служби України імени Богдана Хмельницького та в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії. Стрічку побачать й українці в діаспорі. За словами Галини Криворчук, у дні святкування ювілею Ольги Кобилянської, Українське телебачення в Торонто покаже уривки Valse Brillante, інформує газета “День”.