Шукайте свою Музу

Роман “Пророк” зведений із розрізнених фраґментів

  • |
  • 23 Травня 2013

У рамцях роботи IX Київської міжнародної книжкової виставки відбулася презентація роману Олеся Ульяненка “Пророк”, що побачив світ у видавництві “Український пріоритет”.

На цю подію друзі й шанувальники наймолодшого лауреата літературної Шевченківської премії Олеся Ульяненка, який пішов із життя у розквіті свого таланту, чекали майже три роки. І ось нарешті до дня народження письменника, якому цьогоріч у травні виповнився б лише п’ятдесят один рік, вийшов останній його твір. Упорядниця книжки – Надія Степула, редактор – Михайло Бриних, світлини надав Дмитро Клочко.

Як пише у передмові до книжки Михайло Бриних, “цей роман був стиха відвойований у небуття завдяки Надії Степулі, яка звела розрізнені фраґменти (особливо в останніх двох частинах), поклавшись винятково на свою інтуїцію та знання творчости Олеся Ульяненка; адже залишилось тільки оці дві флешки – й більше спитати поради нема в кого…”.

Головний редактор видавництва “Український пріоритет” Лілія Максименко розповіла, що на підготовку книжки до друку пішло два роки, впродовж яких упорядницею проведена «реставрація» роману, відшукувалися шматки тексту в родичів та друзів покійного. “Треба віддати належне й професійній роботі редактора, вибір якого зумовлювався тим, що Михайло Бриних редаґував іще перші твори Олеся Ульяненка, добре знав письменника та його творчість”, – зазначила Лілія Максименко, інформує УЛГ.

Ця книжка для людей, кажуть її видавці, які знають, що таке страждання і розуміються на справжній літературі.

Нагадаємо, торік (також до дня народження письменника) видавництво “Український пріоритет” видрукувало збірник “У знятому на плівку дні”, до якого увійшли ранні твори Олеся Ульяненка, його оповідання, вірші, уривок із роману “Софія” та спогади друзів про спілкування з цією непересічною особистістю.