Шукайте свою Музу

Росія продовжує безглузду боротьбу з русофобією

  • |
  • 15 Вересня 2017

Росія назвала заборону США на використання програм Лабораторії Касперського “русофобією”, що віддаляє перспективи відновлення двостороннього співробітництва між країнами.

“Тобто тепер русофобія починає конвертуватися ще і в недобросовісну конкуренцію на інформаційному полі і впливати на ринки програмних продуктів”, – сказано в заяві.

МЗС РФ наголосило, що “такі кроки віддаляють перспективи відновлення двостороннього співробітництва, відволікають від спільного вирішення першочергових завдань”, в першу чергу в сфері боротьби з міжнародним тероризмом.

Також МЗС РФ закликало в заяві ще раз поглянути на пропозиції по формуванню російсько-американської групи з кібербезпеки.

Нагадаємо, США в середу заборонили федеральним аґентствам використовувати комп’ютерне програмне забезпечення Лабораторії Касперського через побоювання щодо зв’язків компанії з Кремлем та російськими шпигунськими операціями.

Свого часу президент РФ Владімір Путін звинувачував владу України у проведенні “русофобської політики”.

“Інтереси російського й українського народів, я в цьому переконаний, повністю збігаються. Не збігаються лише  інтереси сьогоднішнього керівництва України і деяких там політичних кіл сьогоднішньої України”, – заявив він.

За його словами, “і Росія, і Україна зацікавлені у співробітництві, у тому, щоб об’єднувати свої конкурентні переваги, розвивати свої економіки”.

“Сьогоднішні українські колеґи намагаються цим знехтувати… У них залишився лише один товар, яким вони успішно торгують – русофобія. І ще вони торгують політикою поділу Росії і України”, – зазначив Путін.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що “русофобія”, в якій українську владу звинуватив президент Росії Владімір Путін, є цілком виправданою

“Президент країни, 69% населення якої, згідно до опитування російських соціологів, зокрема їхнього “Левада-Центр”, вважають Україну й українців ворожою країною, ворогом номер 2 після США, звинувачує українську владу в русофобії”, – нагадала вона.

“Ні, це не русофобія. Це значно серйозніше і вже назавжди. Це розуміння, хто ворог і убивця, мародер і грабіжник, загарбник і окупант, підлий сусід, який ненавидить Україну, і при цьому вимагає від українців любити берези, балалайки і “русский мир”, російські танки і “зелених чоловічків” без шевронів”, – вважає Геращенко.

На її переконання, від такого “шаленого сусіда” треба “триматися подалі”. “Це не фобія, а констатація факту і прагматизм. “Прощай, немытая Россия”. Ось  наша мета, відірватися для виживання України”, – зазначає перший віце -спікер.

Як відомо, російському націоналізму завжди було притаманне явище ressentiment – глибоке гнітюче відчуття переваги західноевропейської культури: поєднання трепету із постійним тяжінням до неї та зневаги і ненависті через її вищість над власною російською.

Звинувачення зі сторони росіян українців у русофобії фактично є маскуванням власної українофобії. Вона є наслідком давнього конфлікту з північним сусідом. Термін “українофобія” вживається в публіцистиці вперше у 1912 році у статті Сергія Єфремова “Українське життя у 1912 році”.

Український письменник Микола Хвильовий у 20-х роках минулого століття висунув гасло: «Дайош Европу!» Компартійні шістки єхидно допитувались: а якої Европи хоче Хвильовий? Той відповідав: «Ви питаєте, яка Европа? Беріть, яку хочете: минулу чи сучасну, буржуазну чи пролетарську, вічну чи мінливу… Европа – це европейський інтеліґент у найкращому розумінні цього слова. Це, коли хочете, знайомий нам чорнокнижник із Вюртенберґа, що показав нам ґрандіозну цивілізацію і відкрив перед нами безмежні перспективи. Це доктор Фауст, коли розуміти його, як допитливий людський дух… Саме ця страшна сила і є згаданий нами тип, і є психологічна Европа, що на неї ми мусимо орієнтуватись. Саме вона виведе наше молоде мистецтво на великий і радісний тракт до світової мети».

MuzaUA