Шукайте свою Музу

Російськомовні канібали напали на українського письменника

  • |
  • 2 Серпня 2014

Проросійські молодики, що відпочивали на Шацьких озерах, побили письменника і журналіста Володимира Лиса кастетом, коли той зробив їм зауваження.

Про це повідомила у своєму запиті під час сесії Волинської облради депутат Валентина Блінова у четвер, 31 липня.

За її словами, під час заходу «Згоранська ватра» на півночі Волині кілька молодиків 30-35 років російською мовою заявили в присутності Лиса: «А потом их повели на обед. Наверное, человечиной кормили. Они же там ничего другого не едят».

Вони мали на увазі патріотично налаштованих учасників «Згоранської ватри», яка відбувалася 26-27 липня.

Володимир Лис зробив їм зауваження, натомість молодики побили його, зокрема застосували кастет, інформує «Волинь post».

У розмові з Радіо Свобода журналіст заявив, що його обурюють статті в проросійських інтернет-виданнях про те, що побиття вчинили російськомовні волиняни. Він припускає, що це могли бути тимчасові переселенці або туристи зі Сходу, які відпочивають на Шацьких озерах Волині.

Головний спеціаліст Волинського штабу з питань переселення біженців зі Сходу та Криму Наталія Геращенко повідомила, що офіційно до Любомльського району прибули всього чотири біженці зі Сходу і двоє – з Республіки Крим. Хоча реально східняків, які перебувають тут без реєстрації, набагато більше, зазначають у штабі.

Після широкого розголосу факту побиття волинська громада рішуче заявляє про те, що домагатиметься, щоб чоловіки з Донбасу, які прибули на Волинь «пересидіти» тут війну, негайно поверталися додому та були призвані до армії. Ці заклики, у зв’язку з побиттям Володимира Лиса, підтримала письменниця Марія Матіос, а голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вимагає від Міністерства внутрішніх справ негайного розслідування цього факту та покарання винних.