Шукайте свою Музу

Служити красі!

  • |
  • 25 Жовтня 2009

В одному з чисел журналу „Світ”, навколо якого 1906 року виникло об’єднання українських модерністів, стверджувалося, що „Молода муза” репрезентує „відомий в инших народів напрямок декадентський, символістичний, модерністичний, естетичний – і як там його всіляко називають. Мета цього напрямку служити красі”.

Петро Карманський, Василь Пачовський, Михайло Яцків, Богдан Лепкий, Остап Луцький, Сидір Твердохліб, Степан Чарнецький… Естетично близькими до цих „молодомузівців” були композитор Станіслав Людкевич, скульптор Михайло Паращук, живописець Іван Сиверин, скрипаль і маляр Іван Косинин, письменник і композитор Осип Шпитко…

Українські мистці не замикалися як у спілкуванні, так і в формуванні естетичного світогляду лише в рамцях свого виду мистецтва. Відбувалося духовне взаємозбагачення творчих людей.

Прагнучи саме такого ефекту, мистецький портал МузаUA (MuzaUA) вважає за свою першочергову мету „служити красі” в „молодомузівському” розумінні цього поняття.

МузаUA (MuzaUA) також пам’ятає та віддає належне „музівській” мистецькій пресі. А саме – газеті „Кур’єр муз”, що вона виходила на початку 1990-х років у Києві, а також літературному альманахові „Муза”, який яскраво запрезентував себе в середині 1990-х у середовищі студентів Київського університету ім. Тараса Шевченка.

Окремо відзначимо, що для дизайну сайту використано елемент обкладинки незабутнього українського конструктивіста Василя Єрмілова, що він її створив для журналу „Аванґард” (1928). Ну, а розділ „Скриня”, цілком природно, завдячує своїй назві існуванню за тоталітаристичної доби самвидавного альманаху „Скриня”, серед авторів якого були Григорій Чубай, Віктор Морозов, Олег Лишега та инші.