Шукайте свою Музу

Світова прем’єра фільму про смерть, який знімали 5 років, відбудеться у Чехії

  • |
  • 22 Жовтня 2017

Документальний фільм Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка “Манливий, Солодкий, Без меж, або Пісні і Танці про Смерть” відібраний до конкурсної програми 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно в Їглаві (Чехія), що проходитиме з 24 до 29 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

“Світова прем’єра фільму “Манливий, Солодкий, Без меж, або Пісні і Танці про Смерть” відбудеться у конкурсній програмі “Поміж морями”, де презентують найкращі документальні роботи з Центральної та Східної Европи. Цей поетичний фільм-есей про життя та смерть створювався компанією “Пронто Фільм” за підтримки Державного аґентства України з питань кіно впродовж 5 років”, – ідеться в повідомленні.

За словами автора ідеї та режисера фільму Тетяни Ходаківської, цей фільм про усвідомлення смерти побудований на межі документальних і художніх методів. “Ми хотіли створити фільм, що буде корисним. Уявіть, наскільки легше може бути жити, якщо не забувати, що одного дня ти помреш. Скільки проблем здадуться несуттєвими? Скількох стресів можна буде позбутися?” – говорить вона.

Подорож чотирма країнами – Україна, США, Італія, Сакартвело (Грузія), – що почалася зі спостережень про ставлення до смерти, перетворилася на особистий досвід, коли загинув Ґеорґій Берідзе, відомий грузинський оператор, з яким Тетяна розпочинала проект.

Після смерти Ґеорґія Берідзе зйомки у Сакартвело продовжили його син Ніколоз Чавчавадзе та Олександр Запорожченко. Над фільмом також працювали талановиті українські оператори Ярослав Пілунський та Андрій Толошний. Значна частина фільму знята на 16- та 35-міліметрову плівку. Музику до фільму написав Михайло Ніколаєв.

Кінофестиваль у Їглаві, що був заснований у 1997 році п’ятьма місцевими студентами, став на сьогодні одним з найбільших і найважливіших фестивалів документалістики в Европі. Щороку його відвідує понад 40 тисяч глядачів.