Шукайте свою Музу

У Львові про Голодомор згадають за допомогою мистецького проекту

  • |
  • 20 листопадаа 2013

Напередодні скорботної дати – 80-річчя Голодомору 1932-33 років – у Львівському музеї історії релігії відбудеться відкриття виставки «Хліб». Це мистецький проект творчої групи львівських художників, присвячений болючій і складній сторінці в історії українського народу – Голодомору, коли у людини забрали все: право на майбутнє, на самоідентифікацію, на родину і, передусім, на хліб як основу життя.

Як зазначають автори проекту: «Хліб – це життя. Хліб дає людині силу і енергію. Відібрати хліб, означає відібрати життя…». І його, це життя, на початку тридцятих років минулого століття відібрали у мільйонів невинних людей, молодих і старих…А скільки ще ненароджених втратила Україна!?

В День скорботи, 23 листопада, в Україні приспустять державні прапори, відбудуться жалобні заходи, у храмах – поминальні Богослужіння, до пам’ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів ляжуть траурні вінки та композиції із житніх і пшеничних колосків, по всій країні оголосять хвилину мовчання, а в домівках українських родин запалять свічки…

Молоді мистці Львова вирішили по-своєму розкрити тему катастрофи України ХХ століття, розкрити її по-сучасному. Ідея, особисте бачення її, втілення у власних творах, подання для перегляду, навіть вибір експозиційної зали – невідреставрованої, обшарпаної – усе це говорить про своєрідне, нетрафаретне подання матеріалу.

У центрі експозиції – живописне двометрове полотно художника-бойчукіста Охріма Кравченка “Голод на Україні”, створений іще 1972 року. На стінах – твори, пов’язані з темою Голодомору, Остапа Лозинського і Уляни Нищук-Борисяк, виконані в традиційній техніці темперного малярства, графічні аркуші Данила Мовчана. Привертає увагу інсталяційний проект Олі Кравченко. Музика Любка Маріаша та його гра на лірі доповнить колорит виставки.

Презентація мистецького проекту «Хліб» відбудеться у четвер, 21 листопада, о 15 годині в приміщенні Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1, інформує Ірина Цебенко, завідувач відділом ЛМІР.