Шукайте свою Музу

У польсько-українському просторі зближуються народи завдяки українській музиці

  • |
  • 4 листопадаа 2017

9 листопада в київському Будинку архітектора за адресою вул. Бориса Грінченка, 7 на шанувальників мистецтва чекає вечір класичної музики, який відбудеться в рамцях концертного туру Київ-Львів-Варшава за участи польського дириґента Романа Реваковича, Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та українського піаніста Євгена Громова. На вечорі будуть представлені твори видатного українського композитора Валентина Сильвестрова, а також безсмертна класика Моцарта і Чайковського.

Роман Ревакович (Польща) – відомий дириґент, музикант і громадський діяч – прокоментував значення згаданого концерту для себе й культурного життя двох країн: «Я живу в Польщі, тому мені приємно, коли мене називають польським дириґентом. Але ототожнюю себе і з Польщею, і з Україною. Перебуваю в цьому польсько-українському просторі, ставлю собі завдання будувати польсько-українські мости, зближувати ці народи. Але хоч польська музика представлена ​​і відома в Україні відносно добре, української музики в Польщі, за моїми спостереженнями, фактично не існує. З подібних моїх міркувань виник Фестиваль «Дні української музики у Варшаві», який уже чотири рази організовував Фонд «Pro Musica Viva», що я його очолюю.

Фестиваль з великими успіхом відбувся в головних концертних залах Варшави. В рамцях концертного туру Київ-Львів-Варшава ми плануємо виконати світову класику і українську музику. Приємно, що в дуже насичений репертуар польської філармонії входять українські виконавці. У ювілейний рік 80-річчя Валентина Сильвестрова, цього видатного українського композитора, ми представимо два його твори, зокрема, велику «Серенаду для струнного оркестру». У Серенаді яскраво відбивається те, що притаманне пізній музиці композитора – його відверте захоплення класикою.

Цей твір є чудовим зразком переходу від квазі-додекафонії до «шубертівських» мелодій. У другому творі Сильвестрова – «Чотири постлюдії для фортепіано та оркестру» – виконуватиме соло київський піаніст Євген Громов. Також у програмі – «залізна» класика: «Дивертисмент ре-мажор» Моцарта і безсмертна «Серенада для струнних» Чайковського у виконанні камерного ансамблю «Київські Солісти».

Євген Громов – український піаніст, лавреат премій ім. Л. Ревуцького (1998), «Старт» (2003). Здійснив понад 70 світових і українських прем’єр. У репертуарі піаніста переважає сучасна українська та зарубіжна музика.Національний камерний ансамбль «Київські Солісти» – здійснення давньої мрії відомого українського скрипаля Богодара Которовича (1941 – 2009). Колектив визнаний слухачами і критиками різних країн світу.

«Київські Солісти» були першим українським колективом, який зіграв в одному з чотирьох найкращих залів світу в Сінґапурі. Концертні зали Парижа, Варшави, Відня. Виступи в Румунії, Голландії, Естонії, Швайцарії, турне Азербайджаном – «солісти» зажили слави й стали відомі й улюблені в багатьох країнах.

MuzaUA