Шукайте свою Музу

У соборі Паризької Богоматері покінчив із собою письменник-націоналіст

  • |
  • 22 Травня 2013

У соборі Паризької Богоматері 21 травня застрелився ультраправий французький публіцист Домінік Венер, повідомляє L’Express з посиланням на близького знайомого Венера, його політичного соратника Фредеріка Шатійона. Останнім часом 78-річний Венер активно виступав проти легалізації одностатевих шлюбів.

Акт суїциду у Нотр-Дам де Парі був здійснений в середині дня у вівторок: письменник застрелився біля вівтаря.

Нагадаємо, нещодавно президент Франсуа Олланд підписав закон, який леґалізував у Франції одруження одностатевих пар. Як виявилося, Венер деякий час тому опублікував в інтернеті коментар, в якому йшлося про необхідність “нових дій, показових і символічних”, які будуть здатні пробудити “приспану свідомість” суспільства. Наразі сайт Венера недоступний для користувачів.

Домінік Венер почав активно брати участь у політичному житті Франції з середини 1950-х років, після свого повернення з Алжирської війни, на яку він пішов добровольцем. Разом з иншими противниками незалежности Алжиру він вступив в націоналістичну Секретну озброєну організацію (OAS), яка виступала за повалення республіканського ладу. За підпільну діяльність Венер відбув півтора року у в’язниці, а після виходу на свободу в 1962 році продовжив співпрацювати з ультраправими силами.

У 1960-х Венер разом з Аленом де Бенуа розробляв ідеологію европейського націоналізму і брав участь у становленні руху “Нові праві”. У 1970-х він відійшов від активної політичної діяльности і став більше займатися історичними дослідженнями. Зокрема, Венер вивчав історію зброї та полювання, але пізніше багато писав на більш широкі теми. Зокрема, він домагався перегляду ролі французьких націоналістів у Другій світовій війні і намагався теоретизувати спільні традиції европейської цивілізації, інформує “День”.