Шукайте свою Музу

Владі нагадали про заслуги поета Голобородька перед Україною

  • |
  • 29 Жовтня 2017

Річна Конференція Київської організації Національної спілки письменників України звернулася до київського міського голови, колишнього чемпіона світу з боксу Віталія Кличка з проханням надати поетові Василеві Голобородькові житло у Києві.

Василь Голобородько – класик української літератури, його вірші вивчають у шкільній програмі. За часів совєцької окупації України зазнавав переслідувань, понад двадцять років не міг видати власну книжку. 1983 року в Юґославії було видано антологію світової поезії «Від Рабіндраната Таґора до Василя Голобородька» – і українську поезію у ній представляв лише Василь Голобородько. 1994 року Василь Голобородько став лавреатом Державної (зараз Національна) премії України ім. Тараса Шевченка.

2010-го року на Болонському книжковому ярмарку дитяча книжка Голобородька «Віршів повна рукавичка» одержала нагороду «Білий крук».

Книжки Василя Голобородька виходили англійською, німецькою, портуґальською та польською мовами.

2015 року, за інформацією НСПУ, Василь Голобородько начебто номінувався від України на Нобелівську премію в царині літератури. Підтвердження цієї інформації не знайдено. Хоча 2014 року відома в Україні та на Заході письменниця Оксана Забужко закликала Український ПЕН-центр ініціювати номінування поета на Нобелівську премію з літератури.

«В образ «антиукраїнського Донбасу» поет формату Голобородька не вписується, – як не вписувався він свого часу і в УРСРівські ідеологічні лекала, і тому ні в радянській, ні в пострадянській Україні належного йому місця на літературному Олімпі так і не посів. За його біографією взагалі можна скласти графік українських «свобод» за останні півстоліття: як тільки в Москві заходить «лібералізація» (Хрущов, Ґорбачов, Єльцин) – Голобородька в Україні друкують, читають, преміюють і визнають за видатного поета; як тільки Москва починає чергову масштабну «спецоперацію з замирення України» – Голобородька звідусюди виключають, викреслюють, заганяють в шахту, в робітничий гуртожиток, і визнають уже тільки за кордоном», – відзначає Оксана Забужко.

Майно і житло Василя Голобородька залишилися на окупованій проросійськими бойовиками і російськими військовими, фінансованими та озброюваними Росією, території Донбасу.

На фото зі сторінки у Facebook – письменник Костянтин Коверзнєв разом із сином Богданом Коверзнєвим відвідали Василя Голобородька (на світлині – в центрі) в Ірпінському будинку творчости під Києвом.

MuzaUA