Шукайте свою Музу

Зануссі фільмує за українські гроші українських акторів

  • |
  • 28 Серпня 2017

В Україні у Львові 1 вересня розпочнуться зйомки повнометражної драми “Етер” режисера Кшиштофа Зануссі. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

“1 вересня у Львові та Львівській області розпочнуться зйомки повнометражного художнього фільму “Ефір”, що створюється за підтримки Держкіно”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “Етер” – це історія про військового лікаря, який на початку ХХ століття проводить наукові експерименти з метою отримати владу над иншими людьми. Дія фільму точиться за часів Першої світової війни на кордоні між Україною та Австро-Угорською імперією, на теренах української Галичини та Поділля.

Також інформують, що головні ролі у фільмі виконають відомі европейські актори Яцек Понедзялек з Польщі, Жольт Ласло з Угорщини та молодий український актор Остап Вакулюк.

Акцентовано, що для зйомок у стрічці також запрошені українські актори Станіслав Колокольніков, Марія Рябошапка, Олександр Логінов, Остап та Дмитро Ступки.

Кшиштоф Зануссі / Krzysztof Zanussi (народився 17 червня 1939 року в Варшаві) – леґендарний польський режисер, сценарист і кінопродюсер італійського походження.

Як інформує MuzaUA, він є лавреатом Каннського кінофестивалю в номінації «Режисер» (1980), відзначений спеціальним призом Венеційського кінофестивалю (1982) і головним призом того ж фестивалю два роки потому.

Під час російської інтервенції в Україну у березні 2014 року Кшиштоф Зануссі разом з иншими відомими діячами польського театру та кіно: Евою Шикульською, Барбарою Брильською, Єжи Гоффманом, Анджеєм Вайдою, Войцехом Марчевським, Яцеком Блавутом, Яном Новіцьким виступив з підтримкою українського народу:

«Любі українські друзі, у цю важку хвилину хочемо підтримати вас морально і висловити свою солідарність з вами. Боротьба за гідність, незалежність і мир є найбільшою чеснотою. Жоден з нас не може спокійно спостерігати за тим, що зараз відбувається в Україні. Для кожного з нас останні місяці були часом молитви — молитви за вільну та незалежну Україну. Ми пишаємось вашою витримкою та хочемо ще раз підкреслити — ми з вами!»

Цікаво, що 2 серпня ісландський режисер Бенедикт Ерлінґссон розпочав зйомки французько-ісландсько-українського фільму “Жінка на війні”, проект якого став переможцем Десятого конкурсного відбору Держкіно.

MuzaUA